Znaczenie akumulatorów do ciagników w okresie zimowym

Zbliża się zima, okres, kiedy szczególnie trzeba zadbać o nasze pojazdy aby w tych trudnych warunkach pogodowych nie odmówiły posłuszeństwa. Co prawda w miesiącach zimowych nie ma prac polowych, sprawny ciągnik jest jednak niezbędny niezależnie od pory roku.

Praca rolnika nie zna niedziel i świąt, przynajmniej nie takiego, który hoduje zwierzęta. Codziennie należy zapewnić im paszę oraz uprzątnąć obornik. W te najbardziej mroźne dni zwierzęta wymagają szczególnie troskliwej opieki. Dlatego tak istotne jest, by ciągnik zawsze był gotów do użytku.

Sprawny akumulator to podstawa

Należy pamiętać, że sprawny akumulator to jednak podstawa. Bez niego pojazd nie ruszy. Rolnik nie może pozwolić sobie na spowodowany taką awarią przestój. Zwierzęta wymagają paszy. Dlatego zawsze należy pamiętać, aby akumulator był naładowany i nie posiadał żadnych uszkodzeń. Dzięki temu można ustrzec się wielu utrudnień w pracy.

Ciągnik zimą służy nie tylko do transportu paszy. Ze względu na swoją dużą moc uciągową oraz konstrukcję dostosowaną specjalnie do zadań terenowych jak żaden inny dostępny cywilom pojazd sprawdzi się podczas dużego śniegu. Czy posłuży do jego odgarniania, rozjeżdżania czy wywożenia, z pewnością ułatwi możliwość poruszania się samochodom osobowym a także pieszym walczącym z wysokim śniegiem.

Pamiętajmy też o regularnej wymianie tej części traktora. Wiele sklepów oferuje akumulatory do ciągników, więc nie powinno być z tym większego problemu. Nowy akumulator jest jak silne serce, które utrzyma cały ciągnik w sprawności.

Co ze starym akumulatorem?

Stare akumulatory do ciągników powinny być odbierane w sklepie. Podobnie jak baterii nie wolno ich tak po prostu wyrzucać na śmietnik, gdyż wydostają się z niego substancje toksyczne zatruwające środowisko. Dla wielu ekologia może wydawać się żartem, ale faktem jest, że substancje wypełniające akumulatory do ciągników są niebezpieczne dla zdrowia i środowiska. Może dojść do zanieczyszczenia powietrza i gleby, a skażona gleba nie będzie nadawała się do uprawy roślin. Dlatego zastanawiając się nad sposobem pozbycia się akumulatora warto pomyśleć nad konsekwencjami naszego postępowania. Zdrowa gleba to w końcu zdrowy i dorodny plon.